ФК "Козаро" с победа в контролата срещу ФК "Вършец 2012"

15 Февруари 2020, 13:48
(1) (0)
Прочетена: 1859 6

Отборът на "Козаро" (Ботевград) победи с 3:0 в приятелски мач тима на ФК "Вършец 2012", който е участник в ОГ Монтана. Срещата се игра днес (15 февруари) на тренировъчното игрище в Ботевград, известно като "Герена". Двубоят бе олицетворение на превъзходство от страна на домакините, които свършиха работата си още през първото полувреме и стигнаха до успеха без особени затруднения, въпреки че участие не взеха някои от основните футболисти на тима. На преден план излезе и важна новина, свързана с клуба. Вече е ясно името на човека, който ще бъде наставник на отбора. Това е капитанът Радослав Зарев, който влиза в ролята на играещ треньор за неопределен период от време.

Още в 16-ата минута домакините откриха резултата след като офанзивният футболист Петър Станев успя да се разпише с глава след хубаво центриране на Анатоли Димитров от дясно. Последва миг на вдъхновение в лагера на гостите, които на два пъти застрашиха опасно вратата на ботевградчани, но и при двете ситуации топката не срещна очертанията на вратата. Точно както в голям процент от срещите на отбора, именно когато е притиснат до стената "Козаро" може да бъде най-опасен и го доказа за пореден път. В 39-ата минута Радослав Зарев се възпозлва от изключително сериозна грешка от страна на противниковия страж, след което прошка нямаше и резултатът стана 2:0. В 44-ата минута дуото Анатоли Димитров - Петър Станев сътвори още една хубава комбинация, която завърши с гол. Димитров предостави чудесен пас зад защитата за набралия скорост Станев, който успя да оплте топката в мрежата, записвайки второто си попадение в срещата. Малко след това двете страни се оттеглиха на почивката. След подновяването на играта срещата се доиграваше, след като отборът на ФК "Вършец 2012" бе видимо пречупен. До нова промяна на резултата не се стигна и срещата завърши с краен резултат 3:0.

Следващата седмица тимът на "Козаро" (Ботевград) ще играе още една контрола. Негов съперник ще бъде отбора на ФК "Вежен" (Тетевен).

Ключови думи: ФК ”Козаро" (Ботевград)