ФК "Ракитин" с победа в контролата срещу Спортист Драговищица

11 Август 2019, 19:35
(1) (0)
Прочетена: 1894 2

Вчера, на стадиона в Трудовец, се изигра четвъртата контрола от предвидените шест от подготовката на Ракитин за новия сезон. Съперник бе отборът на Драговищица. Срещата премина при перфектни условия за футбол, предоставени от страна на домакините.

През първата част, отборът на Ракитин наложи преса и не остави никакви шансове на противника да играе своята игра. Закономерно няколко пропуски се получиха пред вратата на гостите. Към средата на полувремето при поредния пробив, Любомир Кирилов беше спрян с цената на нарушение в наказателното поле и заслужено бе отсъден 11 метров удар. Зад топката застана капитанът на отбора  Васил Григоров и не сгреши. Последваха нови пропуски от страна на трудовчани, но до края на полувремето се стигна и до втори гол, дело на Райко Влъчков, след хубав удар от далечна дистанция.

През втората част настъпиха промени в отбора на Ракитин, с цел да се обиграва целият отбор и при една от малките контраатаки на гостите, те върнаха едно попадение. Трудовчани продължиха с атаките си и отново допуснаха много пропуски. Закономерното се случи. След едно прострелно центриране, най-съобразителен в наказателното поле бе Ивелин Ваков и покачи резултата на 3:1. Така завърши и мачът.

Следваща контрола на Ракитин ще е срещу областния първенец ОФК Елин Пелин в Събота от 18:00ч в Елин Пелин.

Ключови думи: СК "Ракитин" Трудовец