ФК "Ракитин" (Трудовец) порази ФК "Левски 1923" (Елин Пелин) след поредно голово шоу

4 Май 2019, 20:46
(4) (0)
Прочетена: 3040 3

Мъжкият футболен отбор на "Ракитин" (Трудовец) постигна победа с 5:3 при гостуването си на "Левски 1923" (Елин Пелин). Срещата бе от 19 кръг на "А" Областна група София - Изток. Трудовчани контролираха ситуацията през целия двубой и въпреки че инкасираха няколко попадения, се поздравиха заслужено с победата.

Срещата стартира по-добре за гостите, след като Райко Влъчков се разписа още в 5-ата минута, за да поведе своите. Отборът на "Левски 1923" обаче успя да изравни резултата в последствие и интригата бе върната. До края на полувремето трудовчани се мобилизираха и отново върнаха преднината си, този път след гол на Цветелин Николов. Така преди почивката резултатът бе 2:1 в полза на "Ракитин".

След подновяването на играта Димитър Харалампиев покачи на 3:1 в 60-ата минута. Гостите от Трудовец обаче допуснаха нова грешка в редиците си и позволиха на "Левски 1923" (Елин Пелин) да върне един гол за 2:3. Тимът на "Ракитин" показа характер и не допусна това да повлияе на играта. Гостите започнаха да действат категорично и уверено протегнаха ръка към победата. Първо Краси Алипиев се разписа от дузпа, а в последствие Неделин Костадинов покачи за 5:2. С това интригата тотално се изпари, а трудовчани затвориха мача си до края, въпреки че допуснаха още едно попадение във вратата си. Краен резултат 3:5.

Отборът на "Ракитин" (Трудовец) запазва 4-о място в класирането с 31 точки. В следващия 20 кръг трудовчани приемат ФК "Звездец" (Горна Малина) на своя земя. Срещата е на 11 май от 15:00 ч.

Ключови думи: СК "Ракитин" Трудовец