ФК "Ракитин" (Трудовец) разпиля ФК "Спортист" (Нови хан) с 6:1

24 Октомври 2020, 20:18
(0) (0)
Прочетена: 2048 5

Мъжкият футболен отбор на ФК "Ракитин" (Трудовец) разгроми с 6:1 ФК "Спортист" (Нови хан) при гостуване в мач от 7 кръг на А ОФГ София - Изток. Трудовчани не оставиха съмнения кой е по-класният тим и постигнаха впечатляваща победа, с която си осигуриха важни три точки.

Още през първото полувреме гостите от Трудовец бяха пречупили съпротивата на своя съперник. Първи в голмайстор за "Ракитин" се превърна капитанът Краси Алипиев, който получи чудесен пас от Миролюб Георгиев - 0:1. Неслед дълго авансът на гостите набъбна. Антон Димитров се озова лице в лице с вратаря на домакините, а в последствие реализира - 0:2. Малко преди края на полувремето отборът на "Спортист" (Нови хан) получи дузпа, която обаче пропусна след чудесно спасяване на вратаря Денислав Димитров. Мигът на надежда за домакините угасна злоскоростно, след като вместо намален пасив, получиха още един гол точно преди края на първите 45 минути. Костадин Насков се разписа след чудесно центриране на Краси Алипиев и направи резултата на полувремето класически - 0:3.

След подновяването на играта головата акция на "Ракитин" продължи. Костадин Насков реализира втория си гол след чудесен удар от пенала, който рикушира в страничния стълб и влезе в мрежата - 0:4. След това домакините от Нови хан се отчетоха с почетно попадение за 1:4. До края на мача трудовчани отбелязаха още два безответни гола. Антон Иванов допринесе за разгрома след точно изпълнена дузпа за нарушение срещу Костадин Насков - 1:5. Финалният резултат бе оформен от бившия професионален футболист Боян Макавеев, който сътвори хубав рейд и се разписа - 1:6.

В следващия предпоследен кръг, отборът на "Ракитин" (Трудовец) приема ФК "Мътивир" (Ихтиман). Двубоят е на 31 октомври с начален час 15:00 ч..

Ключови думи: ФК ”Ракитин" (Трудовец)