ФК ”Ракитин" загуби срещу ФК ”Брацигово" в контрола

9 Февруари 2020, 08:25
(0) (0)
Прочетена: 2106 19

Отборът на ”Ракитин" (Трудовец) допусна поражение срещу втория в ОГ Пазарджик - ФК ”Брацигово" с 1:2. Двете страни се срещнаха в приятелска среща днес (8 февруари) на базата на "Хебър" в Пазарджик.

Срещата стартира доста по-добре за домакините, които още в самото начало се разписаха във вратата на трудовчани. В последствие тимът на “Ракитин" отговори с няколко хубави положения, на върха на които най-често се озоваваше Антон Иванов, но до гол не се стигна. Вместо това в средата на полувремето тимът на ФК ”Брацигово" удвои аванса си - 2:0. Домакините успяха да се възползват от грешка при изнасянето на топката от страна на трудовчан по най-добрия начин.

Това активизира редиците на “Ракитин", които започнаха да оказват натиск върху своя опонент. Устремът на "Ракитин" все пак изигра своята роля и новото попълнение на тима Здравко Милев успя да оплете кълбото в мрежата, след асистенция на Цветелин Николов - Цънти. Именно Милев можеше да донесе и равенството, но в самия край на първото полувреме негов опасен удар рикушира в страничния стълб.

След почивката и двата тима продължиха взаимно да се атакуват. Чудесен мач изиграха двамата вратари в мача, които отразиха голям брой удари и бяха в основата гол през втората част да не падне. За трудовчани под рамката бе Денислав Димитров. Така въпреки солидното си представяне, футболистите на "Ракитин" отстъпиха в един здрав и качествен футболен сблъсък.

Следващата проверка на тима ще бъде следващата събота (15 февруари), срещу отбора на ФК “Ком-98"(Годеч) в София.

Ключови думи: СК "Ракитин" Трудовец