Петък, 19 Април 2024, 05:49

ФК "Ракитин" завърши предсезонната си подготовка с равенство срещу Вежен Тетевен

2 Септември 2019, 08:03
(0) (0)
Прочетена: 1706 7

В събота се изигра последната контролна среща преди началото на сезон 2019/2020. Трудовчани бяха домакини на ФК "Вежен" Тетевен. Срещата завърши при резултат 1:1, но резултата не отразяваше показаното на терена. Срещата беше полезна и за двата отбора, получиха се доста здрави сблъсъци в рамките на позволеното.

През първата част трудовчани не оставиха никакви шансове на своя противник, но много пропуски пред вратата на гостите запази резултата 0:0 до края на полувремето. Вежен от своя страна се опитваха да играят на контраатака, но набезите им свършваха около центъра на игралното поле.

През втората част Ракитин направиха голям брой смени, промени се постройката на игра. Голът не закъсня, като негов автор беше Християн Джуранов с премерен удар от границите на наказателното поле. Радостта за трудовчани беше кратка като малко след това гостите от Вежен изравниха, след поредната си контраатака. До края на срещата домакините създадоха още много опасности, но вратаря на Вежен беше винаги на мястото си.

Първият официален мач на Ракитин е на 7-ми (събота) от 17:00ч. на стадиона в Трудовец, срещу отбора на Звездец Горна Малина.

Ключови думи: СК "Ракитин" Трудовец