Футболистите на ОФК "Правец" дадоха началото на пролетния полусезон с победа

23 Март 2019, 17:20
(0) (0)
Прочетена: 2019 1

Мъжкият футболен отбор на ОФК "Правец" поднови участието си в "А" Областна група София - Запад с хубава победа. Правчани се наложиха с 2:0 над "Спортист" (Драговищица) на своя земя в Правец и го изместиха от 4-ото място. Преди прекия сблъсък между двете страни разликата от една точка ги разделяше в класирането.

Домакините стартираха двубоя мотивирани да покажат добра игра пред собствената си публика. Възпитаниците на Христо Христов демонстрираха агресивен футбол в началните минути и опитаха да наложат ранен контрол над двубоя. Въпреки добрата игра на ОФК "Правец", първото попадение дойде чак в 39-ата минута. Тогава Денислав Ивайлов сътвори хубав пробив по дясното крило, навърза няколко противникови играчи, след което подаде към капитана Иван Касапов, който се разписа за 1:0. 3 минути по-късно хубава отборна комбинация завърши с удар на Росен Паргов от чиста позиция, който бе отразен, но при последвалата добавка Ангел Костадинов реализаира с плонж за 2:0. Във финалните минути от първото полувреме правчани можеха да стигнат до още по-солиден аванс, но удари на Теодор Бочев и Иван Касапов рикушираха в страничния стълб. Домакините изглеждаха вдъхновени и изповядваха атрактивен футбол, който закономерно им донесе и хубава преднина на полувремето.

След подновяването на играта натискът от страна на ОФК "Правец" продължи своя ход. Домакините създадоха редица голови положения, но до нова промяна на резултата така и не се стигна. Теодор Бочев бе замесен в най-интересните ситуации за своя тим, след като веднъж ударът му бе отразен от стража на "Спортист" (Драговищица), а при втория си изстрел топката се отби в страничния стълб за пореден път. До края на срещата треньорът Христо Христов извърши някои промени, с които затвори мача си и отборът му спечели трите точки напълно заслужено.

В следващия кръг, тимът на ОФК "Правец" гостува на ОФК "Костинброд". Двубоят е на 31 март (неделя) от 15:00 ч.

Ключови думи: ОФК "Правец"