Футболният "Балкан" започна втория полусезон с тежка загуба

24 Февруари 2018, 17:10
(0) (0)
Прочетена: 1893 17

Футболистите на "Балкан" дадоха началото на пролетния полусезон от първенството на Югозападна Трета лига. "Зелените" гостуваха на "Хебър" (Пазарджик), срещу който отборът по традиция играе трудно. Играчите на Иван Редовски записаха тежко поражение, губейки срещата с 0:4.

В мача си срещу "Балкан". хебърци започнаха много надъхано и успяха да разпечатат вратата на гостите още във втората минута с красиво попадение на Стефан Лачов. В следващите 40 минути домакините пропуснаха отлични възможности за увеличаване на резултата. Гостите имаха само един шанс – в 40-ата минута опасен удар на Георги Ризов премина встрани от вратата на "Хебър". Само две минути по-късно обаче Руслан Иванов охлади мераците на балканци за връщане в мача с изключително красив гол за 2:0.
През втората част "Хебър" продължи да диктува темпото на игра и логично стигна до нови 2 гола. Най-напред Стефан Лачов се разписа за 3:0 в 68-та минута, а 10 по-късно и новото попълнение Димитър Тошкин също записа името си сред голмайсторите. Ботевградчани имаха само една реална ситуация за почетен гол, когато в 71-та минута удар на Никола Иванов – Шейха от фаул срещна гредата на пазарджишката врата.

Преди началото на срещата между "Хебър" и "Балкан" с едноминутно мълчание бе отдадена почит на напусналите този свят преди няколко дни бивши национални състезатели Павел Панов и Георги Марков.

Следващата седмица  "Балкан" приема "Миньор" (Перник) в мач от 19 кръг на Югозападна Трета лига. Двубоят ще се играе на 03 март на градския стадион "Христо Ботев".