"ГПЧЕ Лейдис" с поредна победа на спортен празник в София

30 Януари 2015, 18:25
(0) (0)
Прочетена: 2618 12

Женският футболен отбор „ГПЧЕ Лейдис“ получи покана за приятелска футболна среща с връстничките си от Софийската гимназия по строителство, архитектура и геодезия „Христо Ботев“ (СГСАГ). Спортното събитие бе организирано по случай края на първия срок от учебната година. По-рано днес на комплекса „Спортна София“ в Борисовата градина отборите на момичетата изиграха приятелския мач.

Срещата започна много равностойно и с голямо желание и от двата отбора да победят. Първата опасност бе създадена пред вратата на гепечарките, но вратарката Нели Василева предотврати отбелязването на гол. След първоначалния домакински натиск момичетата от ГПЧЕ взеха инициативата и създадоха много положения за гол пред противниковата врата. В средата на първата част капитанката Ивелина Владимирова получи добър пас от съотборничката си Маринела Василева и изведе своя отбор напред в резултата – 1:0 за ГПЧЕ. До края на полувремето преобладаваха здравите единоборства в средата на терена, като много добро впечатление с играта си оставиха гепечарките Мария Кънчева, Илен Ангелова и Петя Филипова.

През втората част момичетата от софийската гимназия хвърлиха всичките си сили за изравняване на резултата, но непоклатимата в този ден Нели Василва отчая противничките с изявите си. В бърза контратака на ГПЧЕ Петя Филипова остана очи в очи с вратарката на СГСАГ, като бе съборена от последната, а съдията отсъди дузпа. За съжаление наказателният удар не бе реализиран и резултатът се запази. В заключителните минути софиянките трайно се пренесоха в половината на ГПЧЕ, но с добрата игра в защита на Кънчева и Ангелова резултатът остана непроменен. Така завърши приятелската среща между двете гимназии. Крайното 1:0 е шести пореден успех за състава на „ГПЧЕ Лейдис“.