Гръмка победа за ОФК "Правец" в приятелски мач срещу ФК "Изгрев" (Ябланица)

6 Септември 2020, 19:27
(0) (0)
Прочетена: 1976 10

Мъжкият футболен отбор на ОФК "Правец" постигна убедителна победа над състезаващия се в ОФГ Ловеч тим на ФК "Изгрев" (Ябланица). Правчани се наложиха с гръмкото 5:0 над своя съперник в приятелска среща, играна днес (6 септември) на изкуствения терен в Правец. Това бе последен тест за отбора на ОФК "Правец" преди началото на А ОФГ София - Запад, което ще бъде дадено на 12-и септемри. Тогава правчани приемат ФК "Спортист" (Драговищица) в първи мач за сезон 2020/21 на официалния терен в Спортен комплекс "Правец" от 17:00 ч.. Отборът на ОФК "Правец" изигра три приятелски срещи преди началото на кампанията, в които постигна 2 победи  и 1 загуба.

Двубоят, игран на изкуствения терен в Правец започна с очаквано домакинско предимство. Правчани поеха инициативата още от самото начало и демонстрираха амбиция да спечелят убедително. Началото на головата акция зададе Теодор Бочев, който се разписа за 1:0. До края на полувремето авансът за правчани бе удвоен от Дилян Петров - 2:0.  През първите 45 минути гостите отговориха с две опасни атаки, от които обаче не можаха да извлечат нищо. Общо взето с това се изчерпаха и опитите на ФК "Изгрев" (Ябланица), като след почивката на терена имаше един отбор и това бе този на ОФК "Правец". Домакините продължиха настървено да търсят гола и неслед дълго логичното се случи. Резултатът стана класически след като играч на гостуващия тим си отбеляза автогол след центриране на Теодор Бочев в наказателното поле. Ситуацията за отбора от Ябланица бе утежнена максимално, когато името си сред голмайсторите записа Димитър Михайлов, който по принцип може да играе и като вратар. Крайното 5:0 бе фиксирано от Иван Иванов, а с това бе сложен и края на мача.

Следващата събота (12 септември) отборът на ОФК "Правец" започва участието си в А ОФГ София - Запад,. Днешната победа ще даде нужното настроение на отбора, който вероятно ще търси победа на старта на сезон 2020/21.

Ключови думи: ОФК "Правец"