Григор зарадва цяла България с титла в София

12 Февруари 2017, 19:44
(0) (0)
Прочетена: 1266 9

Най-добрият български тенисист Григор Димитров спечели спечели турнира в София от сериите АТП 250 с награден фонд 540310 евро.

Поставеният под номер 3 Димитров надделя на финала над втория в схемата Давид Гофен (Белгия) със 7:5, 6:4 за 98 минути.

Така 25-годишният хасковлия записа шести успех в шест мача срещу съперника, като три от мачовете са от веригата на АТП. Българинът заслужи шеста титла в кариерата си и втора за сезона след триумфа в Бризбейн през януари.

Димитров започна отлично мача и след 10 минути водеше с 3:0. Хасковлията, обаче, имаше проблеми при второто си подаване и в петия гейм позволи на съперника да върне пробива след двойна грешка. Гофен изравни за 3:3 и мачът продължи равностойно и оспорвано. В 11-ия гейм белгиецът повееде с 30:0 при собствен сервис, но с четири поредни точки Димитров стигна до обрат и триумфира в първия сет след 54 минути игра.

Подемът в играта на българина продължи и той поведе с 5:0 във втората част, увеличавайки серията си на седем поредни гейма. Хасковлията сервираше за мача при 5:1 и дръпна с 40:0, но загуби следващите пет поредни разигравания и Гофен намали на 2:5. Това даде криле на белгиеца, който с агресивна игра върна и втория пробив и намали до 4:5. Гофен сервираше за изравняване на резултата, но Димитров отново поведе с 40:0 и този път при петата си възможност триумфира. След последната точка той се разплака, падна на колене и целуна корта.

Българинът записа 14-ата си победа в 15 мача от началото на сезона, а с успеха днес Димитров заработи 85945 евро и 250 точки за световната ранглиста, в която утре той ще се изкачи с една позиция до 12-ата. Гофен пък ще запази 11-ото си място в класацията на АТП.