Хандбалистките на „Сливница” постигнаха хубава победа над „Шумен 98”

15 Ноември 2020, 15:32
(0) (0)
Сливница - Спорт
Прочетена: 1191 1

Срещата от 4-ти кръг на А Републиканска хандбална група – жени между домакините от ХК „Сливница” и СКХ „Шумен 98” завърши с победа за сливничанки с 30:27.

В първите минути играта бе равностойна. Резултата откриха домакините, но още в ответната атака той бе изравнен. След това гостенките от Шумен успяха да поведат и да подържат преднина от един гол. Все пак хандбалистките на „Сливница” успяха да изравнят за 6:6 в средата на полувремето, при който резултат дойде и прекъсване на играта. След него „Сливница” наложиха превес и поведоха в резултата с 10:7. Преднината им от три гола се запази до почивката която дойде при резултат 14:11

Второто полувреме започна с размяна на голове за 15:12. След това обаче сливнишките хандбалистки увеличиха преднината си на 17:12. В средата на частта резултата набъбна на 25:19. До края на мача сливничанки не изпуснаха преднината и успяха да спечелят с 30:27.