Хандбалистките на „Сливница” с нова победа в първенството на „А” група

19 Декември 2020, 17:08
(0) (0)
Сливница - Спорт
Прочетена: 832 0

Втора поредна победа постигна днес отборът на ХК „Сливница” – жени. В 5-ия кръг от шампионата на „А” група сливничанки се наложиха с 36:33 над „Спартак” Плевен като гост.

В първите минути играта бе равностойна и вървеше гол за гол. В последствие „Сливница” поведоха с 2 гола, а след това и с цели пет при резултат 10:5. Последва сериозен спад в играта на гостенките и плавенчанки направиха обрат до 17:16 на почивката.

Второто полувреме започна както и първото – равностойно, но след 10-тина минути игра сливничанки отново се мобилизираха и излязоха напред в резултата. Те не изпуснаха преднината се до края и взеха победата с 36:33.

Мачът бе последен за есенния полусезон. След победата ХК „Сливница” ще „зимува” на 4-то място. Лидер е отборът на „Свиленград" с пърлен актив от точки.

В останалите срещи „Свиленград” – „Етър 64” Велико Търново 24:20 и „Шумен 98” – „Бъки” Габрово 20:28.