Петък, 19 Април 2024, 11:52

Хандбалистките на "Сливница" започнаха сезона със загуба от шампиона "Бъки" Габрово

4 Октомври 2020, 19:37
(0) (0)
Сливница - Спорт
Прочетена: 744 0

В среща от I кръг, на хандбалното първенство при жените, шампионът на България за последните три години, „Бъки” Габрово надигра състава на „Сливница“ с 37:29. Домакините тръгнаха силно и поведоха с 6:0 до 8-та минута, което принуди треньорката на „Сливница“ Мариела Иванова да поиска ранен тайм-аут. След него гостенките заиграха по-добре и успяха да запазят разликата от 6 гола до почивката. Тя дойде при резултат 18:12.

През втората част играта също беше равностойна, с размяна на попадения. Силни минути имаше Габриела Георгиева от състава на „Сливница“, която наниза седем поредни гола за своя отбор между 37-та и 44-та минута и попречи на домакините да натрупат по-сериозна разлика. Момичетата на Веселина Златева реализираха 19 попадения през втората част, а „Сливница“ отговори със 17 за финалното 37:29.

За „Сливница“ най-резултатна бе Габриела Георгиева, която отбеляза 10 гола, с 8 завърши Анита Костадинова.

В следващия кръг сливничанки приемат "Етър 64" Велико Търново. Срещата е на 18 октомври от 15:00 часа.

Източник: sport-gabrovo.com