ХК Сливница загуби домакинството си на ХК Свиленград

14 Февруари 2021, 15:31
(0) (0)
Сливница - Спорт
Прочетена: 701 0

Хандбалистките на „Сливница” загубиха домакинството, си от 8 кръг на АРХГ Жени, на „Свиленград” с 18:27. В началото мерникът изневеряваше и на двата тима, след което гостенките поведоха с 3:0 до 10-тата минута. Първото попадение за „Сливница” дойде в 14 минута за 1:4. Резултатът в средата на полувремето набъбна до 1:8 за „Свиленград”. До края на частта сливничанки успяха да намалят изоставането си до 10:15.

Развоя на срещата не се промени и през второто полувреме и така в крайна сметка свиленградчанки се поздравиха с успех с 27:18.

В следващия кръг, на 27 февруари, ХК „Сливница” е гост на „Шумен 98”, а „Свиленград” приема „Бъки” Габрово.

Междувременно девойките на тима до 16 години записаха две победи на поредния кръг от зоналното първенство провел се в събота /13 февруари/ в Горна Оряховица. Те се наложиха с 23:5 над домакините от ХК „Локомотив” и с 27:13 над ХК „Мартен” – гр. Мартен.