12 Ноември 2011, 11:42
(0) (0)
Свят - Спорт
Прочетена: 1570 0

Националният отбор на Ирландия успя практически да се класира на Евро 2012, след като разби Естония с 4:0 при гостуването си в Талин в първия бараж между двата тима.

Това на практика прави втората среща в Дъблин абсолютно протоколна и може да се каже, че ирландците вече са сигурен участник на еврофиналите.

Като цяло момчетата на Джовани Трапатони бяха абсолютен господар в срещата и напълно заслужено стигнаха до успеха в мача.

Гостите откриха резултата още в 14-ата минута след попадение на Кейт Андрюс, който засече с глава хубаво центриране на Айдън МакГийди и даде преднина на своите.

В 34-ата минута пък домакините претърпяха втори много тежък удар, след като за втори жълт картон бе изгонен Степанов и естонците останаха с 10 души на терена.

Ирландците се възползваха от численото си предимство и удвоиха преднината си чрез Джонатан Уолтърс в 67-ата минута, а в 71-ата се разписа и Роби Кийн.

Шест минути след попадението на нападателя на ЛА Галакси домакините останаха с 9 души на терена, след като втори техен футболист получи червен картон – този път Пироя.

Крайното 0:4 в срещата оформи Кийн от дузпа в 88-ата минута и на практика сложи край на спора в мача.

Ирландците са на прага на своето второ класиране на европейски финали в историята си.

Източник: dnes.bg