Иван Лилов и Фени загубиха голямото дерби на Македония

27 Февруари 2012, 11:15
(0) (0)
Прочетена: 2248 0

Иван Лилов и неговият Фени Индустри загубиха като гости на МЗТ Скопие в голямото дерби на македонското първенство. Българинът и тимът му бяха надиграни от съперника и разликата в края беше доста голяма – 71-90. Така отборът на Лилов и този на бившия треньор на Рилски спортист Александър Тодоров и асистентът му Божидар Гьорев отново делят първото място в класирането, като имат по 17 победи и 4 загуби.
Домакините имаха малка преднина през първата четвърт, но Фени бе опасно близо до съперника си през цялото време. Равенство във втората десетка запази малка разлика от 4 точки на почивката. Отборите продължаваха да са много равностойни и през второто полувреме, а след 30 минути игра резултатът бе 68-62. В края на мача обаче МЗТ Скопие реши всичко, след като записа серия от 12-2 в средата на последната десетка. Така разликата стана категорична в края.
Иван Лилов игра 23 минути, през които записа 8 точки. Най-резултатен за отбора пък бе Душан Кнежевич, който вкара 17 и добави 5 борби и 4 асистенции. За МЗТ Тодор Гечевски бе над всички с 27 точки и 7 борби.