Иван Лилов със силен мач при разгром на Киети

28 Декември 2015, 09:52
(0) (0)
Прочетена: 1931 1

Иван Лилов изигра много силен мач, а тимът му Киети спечели убедителна победа в италианската серия А2. В двубой от 14-и кръг тимът на българина се наложи над Матера с 89-59. Това бе пета победа за тима на Лилов,които имат и 10 загуби. В следващия кръг на 3-и януари те посрещат у дома Болоня.

Българинът бе на терена 23 минути, в които наниза 15 точки и бе 3/4(75%) от двойката и 2/7 (28%) от тройката . Освен това той овладя 2 борби и направи 2 асистенции.

Киети започна силно двубоя и още в първия период наниза 25 точки срещу само 12, за да си осигури двуцифрена преднина. На почивката тимът на Лилов водеше с 15 точки, а през второто полувреме съперникът не успя да ги спре и разликата нарасна над 20 точки. Киети стартира последния период със серия 7-0, за да покачи още повече водачество и спечели убедително двубоя.

Над всички за победата на Киети бе Марко Алегрети с 20 точки. Най-резултатен за Матера със 17 точки бе Стенли Окойе.

Ключови думи: Иван Лилов