Категорична победа за СК "Ракитин" Трудовец в дербито с ОФК "Правец"

19 Май 2018, 19:47
(4) (1)
Прочетена: 4907 40

Отборът на СК "Ракитин" Трудовец постигна много сладка победа над втория в класиране на ОФГ София Изток - отборът на "Правец" с категоричен резултат 2:0. Така футболистите на Ракитин зарадваха многобройната публика, дошла да ги подкрепи. Срещата се игра на изкуствения терен в комплекса в гр. Правец.

Още в самото начало на срещата, отборът на "Ракитин" заигра силно и показа, че ще е много трудно на Правчани. Последваха няколко атаки към вратата на Правец, но само добри намеси на вратаря оставиха резултата непроменен. Играта на отбора на Правец не  вървеше  и  стража на трудовчани не бе застрашен. В средата на първата част закономерното се случи и след удар с глава на Веско Руменов, топката се озова във вратата на Правец. Последваха още няколко силни атаки за трудовчани, като Радослав Зарев имаше страхотен шанс, но ударът му беше спасен. Малко преди края на полувремето, отборът на Правец имаше шанс да изравни резултата след подарък от защитата на Ракитин, но Ивелин Цветков показа майсторство и спаси.

В самия край на полувремето отборът на Ракитин остана с човек по-малко. Така завърши и първата част с преднина от един гол.

Второто полувреме започна с лек натиска на Правец, но трудовчани неутрализираха всичките им опити да стигнат до вратата. Последваха няколко смени и в двата отбора, като на терена не личеше че Трудовец са с човек по-малко. При една контраатака Любомир Алипиев майсторски финтира един защитник и стреля към вратата но ударът му беше отразен отново. Иван Касапов от Правец показа класа и с много красив удар имаше шанс да изравни, но с върха на пръстите вратаря на Ракитин я докосна и тя срещна напречната греда.

Силната игра на Ракитин се ознаменува с втори гол, след хубав пас към Неделин Костадинов. Той напредна и красиво прехвърли вратаря на домакините. До края на мача повече личаха единоборствата и липсваше футбол. Срещата завърши при резултат 2:0. Така момчетата на Ракитин затвърдиха силната си игра през втория полусезон и нямат загуба срещу отбори от първата петица.

Ключови думи: ОФК "Правец" , СК "Ракитин" Трудовец