Казаро Скравена победи ФК Драгоман на старта на пролетния полусезон

23 Март 2019, 17:05
(1) (0)
Прочетена: 2413 3

На старта на пролетния полусезон в ОГ София Запад третия в класирането „Козаро” Скравена нанесе втора загуба за сезона на ФК Драгоман, побеждавайки го с 2:1. Мачът от 10 кръг на първенството се игра на стадион „Герена” в Ботевград пред около 100 зрители.
Първи напред в резултата излязоха гостите от Драгоман в 7 минута. Гола падна след хубава странична ножица на капитана на отбора Ангел Нацков, която бе след центриране от корнер на Димитър Алексиев. Само 3 минути по-късно, отново след изпълнение на корнер Радослав Зарев след удар с глава изравни резултата за 1:1. В 37 минута Мариан Чавдаров Китанов пропусна да изведе своя отбор отново напред в резултата след неразбирателство в защитата на „Козаро”. Така при резултат 1:1 дойде почивката на мача. През второто полувреме ФК „Драгоман” владееше повече топката и опитваше да създава голови ситуации, но гол падна именно в тяхната врата. В 69 минута отново след ъглов удар и отново Радослав Зарев с глава бе точен за 2:1 в полза на „Козаро” Скравена. До края на мача гостите се опитаха да усилят натиска си, но така и не достигнаха до изравнителен гол.

Официален дебют за мъжкия отбор на ФК „Драгоман” направи Евгени Борисов, който се представи на добро ниво.

С победата „Козаро” Скравена запазва третата си позиция във временното класиране, докато „Драгоман” най-вероятно, ще отстъпи лидерството на „Костинброд”, който в неделния ден гостува на „Зенит” Церово в Бов.

Ключови думи: Скравена , ФК Драгоман , Драгоман