Клуб Таек-кион грабна 10 медала на турнир в Благоевград

13 Декември 2011, 09:31
(0) (0)
Прочетена: 1995 9

На 09,10 и 11.12.2011 г. в Благоевград се проведе 2-ри международен турнир по таекуон-до за деца, юноши и девойки "България-опън", който събра през уикенда в областния център на Пиринско 27 клуба с 270 таланти от 6 страни - България, Македония, Гърция, Босна и Херцеговина, Сърбия и Румъния.
Клуб Таек-кион взе участие с 9 състезатели. Оспорваните боеве на доджанга взривиха страстите по трибуните и в щабовете на отборите, най-емоционални в oспорването на съдийските решения бяха елините, които обаче трябваше да се примирят с ролята на подгласници на домакините, въпреки че бяха с най-многочислена група.
Отново отлично представяне на Габриел Витков, който взе златото на форма и показа че безспорно е фаворит в тази дисциплина. На спаринг  в категория - до 145см. в която мереха сили 20 участника и след 2 победи отстъпи на гръцки състезател и взе бронзовия  медал. Николай Петков също спечели златен медал на форма, а на спаринг остана със сребро. Добро представяне и на Георги Дачев, който показа отличен боен дух и упоритост и след няколко срещи отстъпи златото на състезател от Фолкън и остана със сребърен медал. Общо спечелените медали на клуба са 2 златни, 3 сребърни и 5 бронзови медала, което ги нарежда на 5то място в крайното общо класиране.
Със този турнир завършва състезателната година състезателите от Таек-кион. През 2012 предстоят още по сериозни участия, тъй като България е домакин на Европейско първенство, което ще се проведе в зала Арена армеец през месец април.
Треньорът благодари на фирмите подпомагали финансово клуба през годината - Арми секюрити БГ,  КНСБ Елаците мед, магазин Биляна, както и на всички родители които подкрепяха отбора по време на състезанията, като им желае  здраве, успехи и весели коледни и новогодишни празници!

Ключови думи: Таек-кион , Габриел Витков