Контролата между ОФК "Правец" и ФК "Ракитин" (Трудовец) не излъчи победител

22 Февруари 2020, 17:32
(0) (1)
Прочетена: 2391 7

Сблъсъкът между ОФК "Правец" и ФК "Ракитин" (Трудовец) не успя да определи победител, след като двете страни завършиха наравно 1:1 в приятелска среща помежду си. Регионалното дерби се игра на терена с изкуствено покритие в Правец днес (22 февруари).

В 17-ата минута отборът на ОФК "Правец" успя да поведе в резултата след красив гол на Валери Данов, който проби по лявото крило, влезе навътре и в последствие нанесе неспасяем удар във вратата на гостите. До края на полувремето правчани имаха чудесна възможност да удвоят аванса си след като получиха правото да изпълнят наказателен удар. Зад топката застана именно Валери Данов, но вратарят на "Ракитин" Денислав Димитров успя да отмъсти за гола, който инкасира от същия футболист и отрази удара с вещина. Така двете страни се разделиха на почивката при резултат 1:0.

След подновяването на играта двубоят продължи двуострия си ход. В 78-ата минута настъпи най-интересният момент. Тогава бившият играч на ОФК "Правец" Ангел Костадинов сътвори хубав рейд, в резултат на който изстреля мощно топката във вратата на домакините, без да остави особени шансове за реакция - 1:1. До края на срещата отборите не успяха да се изненадат с нищо и така равенството се запази до последния съдийски сигнал.

Ключови думи: ОФК "Правец" , СК "Ракитин" Трудовец