Контролната среща в Правец завърши с победа за „Левски“

24 Юни 2017, 11:52
(0) (2)
Прочетена: 1841 6

Футболният отбор "Левски" победи с 1:0 "Радник" Сурдулица в последната си контролна среща в град Правец. На терена Бабатунде Адениджи бе точен в 6-ата минута от срещата, след като засече от няколко метра подаване на Роман Прохазка. Попадението е първо за "сините" за сезон 2017/2018 година.

Словакът пробва силен удар в следващите минути, а след това Бабатунде и Мапуку също имаха добри възможности, но защитата на гостите изби. Атака на "сините" в 43-ата минута завърши с удар на Мапуку, но Чанчаревич спаси.
Николай Митов не направи нито една промяна на почивката. През втората част "сините" пропуснаха нови добри възможности да вкарат поне още един гол.

Мачът със сърбите се яви генерална репетиция преди старта на сезона в Лига Европа в четвъртък на 29 юни, когато "Сутиеска" (Черна гора) гостува на "Виваком Арена - Георги Аспарухов" в сблъсък от първия предварителен кръг на турнира. Воденият от Николай Митов отбор приема черногоците в четвъртък. Във връзка с предстоящия мач се припомня на всички привърженици, че поради наложено от УЕФА наказание Сектор Б на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов ” ще бъде изцяло затворен.

За "Левски" срещу "Радник" играха: Божидар Митрев, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Димитър Пиргов, Иван Горанов, Георги Ангелов, Роман Прохазка, Васил Панайотов, Франсис Нар, Бабатунде Адениджи, Жуниор Мапуку.
Старши треньор: Николай Митов