Костинброд нанесе първа загуба на Драгоман и се утвърди еднолично на върха

25 Октомври 2020, 13:56
(0) (0)
Костинброд - Спорт
Прочетена: 1689 0

В неделния ден в костинбродския квартал „Маслово” се изигра мачът от 7-ми кръг на ОГ София Запад между ОФК „Костинброд” и ФК „Драгоман”. В него домакините се наложиха с 2:1 и вече са едноличен водач в групата.

Срещата започна с гол на Дарко Савич за „Костинброд” в средата на полувремето. В последствие домакините си отбелязаха автогол, но той бе отменен, след като страничният съдия вдигна флага за засада. Така полувремето завърши при резултат 1:0.

В началото на втората част резултатът бе удвоен. Точен за 2:0 бе капитанът на „Костинброд” Петър Петров. След гола гостите натиснаха своя съперник и успяха да намалят резултата до 2:1. С директен гол от ъглов удар в 75-тата минута се разписа Димитър Алексиев. Силите им обаче не стигнаха за изравняване.

С победата „Костинброд” запазва първото място в групата, като вече е едноличен лидер с 2 точки пред „Ком” Годеч, на когото гостува в следващия кръг.

„Драгоман” остава на 4-та позиция на цели 7 точки от първото място. В следващия кръг отбора е домакин на „Спортист” Драговищица.

Ключови думи: ФК Драгоман , ОФК Костинрод , ОГ София Запад