Събота, 20 Април 2024, 09:49

Костинброд с републикански шампион по борба на Държавното лично първенство за деца

17 Май 2017, 12:17
(0) (0)
Костинброд - Новини
Прочетена: 1290 0

Състезателят на Спортен клуб по борба „Белица”-Костинброд – Денис Стоянов стана републикански шампион.Талантът от Костинброд триумфира на държавното първенство по борба (класически стил) за деца, което се състоя в събота в гр.Враца. Във финалната схватка нашенецът надви представителя на клуб „Изобор ” гр.Плевен и заслужено се окичи със златния медал. На състезанието в гр. Враца участваха четири млади борци от клуб „Белица”-Костинброд. На тепиха излязоха общо 240 състезатели в 11 категории. Шампионът Денис Стоянов извоюва златото в категория до 66 кг. Съотборникът му Борислав Здравков завоюва седмо място при 42-килограмовите.
Останалите костинбродски борци – Дилян Ириков се нареди осми в категория 35 килограма, а Тодор Петров стана десети при 53-килограмовите. Децата са възпитаниция на Борислав Здравков (председател на спортен клуб „Белица”) и треньорът им Крум Веселинов.