Лекоатлети от Ботевград с отлично представяне на Балканиадата в Букурещ

30 Септември 2019, 11:08
(1) (0)
Прочетена: 1350 0

От 19 до 22 септември в Букурещ на стадион Йоланда Балаш се проведе Балканиада за ветерани, в която взеха участие трима лекоатлети от Ботевград. В състезанието участваха около 700 спортисти от 13 държави. Състезателите от клуба по лека атлетика за ветерани в Ботевград: Веселин Божилов, Димитринка Андреева и Паулина Велчева отново се представиха отлично и спечелиха няколко медала за клуба.

Паулина Велчева спечели две първи места и две четвърти от Балканиадата в Букурещ: завоюва златен медал за хвърляне на диск, в балканската щафета тя успя да финишира първа и отново да грабне златото, за тласкане на гюле се нареди на четвърто място, в бягането на 100м се нареди на четвърто място.

Димитринка Андреева се нареди на престижното трето място за хвърляне на чук и завоюва бронзов медал. На бягане на 100 м финишира шеста.

Веселин Божилов се състезава в дисциплини 400м и 800м. В двете дисциплини той постигна добро време и финишира пети.