Летящ старт за Балкан във втората фаза на Фиба Къп

12 Декември 2018, 21:10
(1) (0)
Прочетена: 1979 5

Балкан започна с уникална победа втората фаза на ФИБА Къп. Нашите надиграха Алба Фехервар с 88-82 след драматичен мач с продължение. В последната част нашите изоставаха с 11 точки, но направиха много силни минути в края, а страхотна тройка със сирената на Брендън Браун доведе мача до продължение.

В другия мач днес Левски Лукойл загуби като домакин на Ирони Нес Циона с 89-98.

В следващия кръг на 19 декември Балкан гостува в Израел на Ирони Нес Циона, а Алба Фехервар приема у дома Левски Лукойл.

Мачът започна оспорвано с доста смени на водачеството в първата част, като никой не успяваше да се откъсне с повече от 3,4 точки напред. Още в първите минути на мача Митко Димитров почувства болка в адуктора и напусна игра като не се върна до края на мача. В края на периода бе отсъдено техническо и фаул на Балкан, а Алба поведе малко преди края на периода. Точно тогава тройка на Мирко Мулалич за край на частта доведе до равенство. Нашите подобриха значително игра през втория период и направиха силна серия от 10-0, за да поведат в резултата. Алба обаче не позволи водачеството на продължи дълго и отвърна с ударна серия 18-2, за да обърне нещата в своя полза 46-37 на почивката.

След подновяване на играта Алба поддържаше преднина с добра стрелба от далечно разстояние. Вицешампионите намалиха до 5 точки в края на периода, но Алба поведе дори с двуцифрена разлика при 66-55 малко след началото на последната част.

Две тройки на Крис Минков и Танксли Ефианай дадоха начало на серия от 10-2 за Балкан, която върна надеждите в мача. Разликата падна до 3 точки 4 минути преди края на мача при 65-68. Гостите допуснаха няколко предни грешки, изпуснаха фаул, а кош на Крис свали разликата до една точка при 67-68.

Хопкинс бе фаулиран и вкара само единия, за да изравни при 68-68 при 2,30 минути преди края. Нашите изпуснаха в ответната атака, а Алба вкара, за да излезе с две напред. В ответната атака беше отсъден фаул в атака на Ефианай. Нашите откраднаха топката в последните секунди, когато Браун бе фаулиран. Той вкара и двата за да изравни при 70-70. Гостите имаха атака, в която вкараха кош и фаул за 73-70. 5.3 секунди преди края на мача Балкан имаше последно нападение и последва таймаут за Видич. След него Браун реализира страхотна тройка със сирената и вкара мача в продължение.

Продължението започна с две поредни тройки на Венци Петков и Хопкинс, което взриви публиката в "Арена Ботевград". Гостите направиха няколко поредни грешки и Балкан задържа преднина от +3. Балкан затегна защитата, а нова тройка на Браун вдигна до +6 аванс при 81-75, 2 минути преди края на мача. Разликата падна до една точка, но Мулалич наниза важна тройка, за да вдигне до 4 точки преднина.Гостите вкараха за 84:82 10 секунди преди края Браун бе фаулиран и вкара и двата,а след него открадна за да оформи крайното 88-82.