Лев Инс е новият шампион на Лига България по мини футбол

23 Април 2017, 14:30
(0) (0)
Прочетена: 4547 1

Днес на футболното игрище в Ботевград се изиграха финалите на турнира Лига България. За големия финал се класираха отборите на Лев Инс и VipDent Пловдив. В малкия финал един срещу друг се изправиха отборите на Оптимист Бургас и Малки страсти.

В малкия финал отбора на Малки страсти спечели категорично с резултат 6:1 и взеха бронзовите медали.

Големият финал се превърна в истинско дерби. Отборът от Пловдив имаше няколко промени от вчерашната среща, като основното име беше Тодор Тимонов. Срещата започна много силно за Лев Инс, като Димитър Александров още в първата минута откри резултата с перфектно изпълнение на статично положение. До края на полувремето станахме свидетели на страхотен футбол и много красиви попадения. На полувремето резултата беше 5:2 за Лев Инс.

През втората част играта тръгна още по-добре и интрига имаше до последните минути. Все пак тимът на Лев Инс успя да спечели с общ резултат 5:4.

Награждаването на призьорите направи Румен Христов, заместник-кмет на община Ботевград. Той пожела на всички отбори здраве, а на победителите от Лев Инс - да представят България и на международната сцена.

Организаторите благодариха на домакините от Ботевград в лицето на Цветан Младенов и Ивайло Илиев за превъзходната организация.