Левски нанесе първа загуба на Балкан

2 Декември 2017, 19:58
(0) (3)
Прочетена: 2078 16

Левски 2014 нанесе първа загуба на Балкан за този сезон в мъжкото първенство. Баскетболистите на Константин Папазов се наложиха над своя съперник със 70-67 в оспорван и драматичен мач в „Арена Ботевград“.

Двубоят премина през много обрати, като до последните секунди победителят не бе ясен. След този мач „зелените“ са с баланс 6-1, докато съперникът им е с четири успеха и три поражения.

В следващия кръг Балкан гостува на Рилски спортист, докато Левски 2014 посреща Лукойл Академик.

Още в началото на мача „сините“ дадоха заявка, че няма да се предадат толкова лесно, въпреки че не бяха в ролята на фаворит. Те постепенно започнаха да трупат разлика, като след десет минути игра Балкан изоставаше с 14-24. Много силно за гостите започна Станимир Маринов, който само за една част отбеляза 13 точки срещу бившия си тим. „Зелените“ обаче отвърнаха на предизвикателството и след серия от 17-3 в началото на втория период стигнаха до пълен обрат. Домакините продължиха да увеличават преднината си и на почивката вече водеха с 43-32.

След паузата обаче баскетболистите на Константин Папазов върнаха интригата в мача и след серия от 14-2 отново излязоха напред в резултата. Последваха оспорвани минути, а преди заключителната четвърт Левски 2014 имаше минимален аванс от една точка. Драмата продължи и през последната част, като нито един от двата тима не успяваше да се откъсне напред с по-сериозна разлика. Гостите поведоха с 4 точки, но Уошингтън отбеляза три наказателни удара и върна надеждите на своя тим 9.4 секунди преди края. Станимир Маринов вкара два фаула и увеличи разликата в полза на Левски 2014, а накрая Брукс пропусна да прати мача в продължение, след като изпусна тройка.

Най-резултатен за Левски 2014 бе Станимир Маринов с 25 точки.

За Балкан по 17 точки имат ДиВон Уошингтън и Девин Брукс (плюс 12 борби), с 11 е Игор Кесар.