4 Март 2013, 12:30
(0) (0)
Прочетена: 1960 0

Тимът на Лилов спечели с една точка в края

Иван Лилов и Газ Метан Медиаш спечелиха драматично българското дерби от кръга в Румъния. Неговият отбор бе гост на Сибиу с Александър Груев в състава си и спечели със 75-74 след обрат в края. Така Газ Метан вече е със 17 победи и 8 загуби и до голяма степен си осигури място в плейофите, докато Сибиу е с баланс 12-13 и до голяма степен е аут от осмицата, но все пак има още шансове в последните пет кръга.

Домакините тръгнаха много добре и поведоха с 9 точки след първата част, но пък до почивката гостите изравниха. Лилов и компания играха силно в третата част и се откъснаха напред, като водеха и в последната. Преднината на тима бе 12 точки, но тогава Сибиу направи невероятна серия, която обърна резултата. Тимът вкара 18 точки поред, като поведе с тройка на Груев за 69-68 при две минути и половина до края. След това Сибиу вкара още 5 точки и се виждаше победител, но в последната минута и половина гостите отговориха със серия от 7-0 и измъкнаха драматично успеха.

Груев записа 36 минути в двубоя и бе сред най-добрите за своя отбор. Плеймейкърът отбеляза 14 точки, а направи и 5 асистенции към своите съотборници.

За гостите Лилов игра малко повече от 29 минути и се отчете с 3 точки и 4 борби. Българинът успя в една от стрелбите си за 2 точки и вкара един път от наказателната линия.