5 Ноември 2011, 01:04
(0) (0)
Правец - Спорт
Прочетена: 2005 2

Лукойл Академик разби Евроинс Черно море като домакин в първия мач от четвъртия кръг в Националната баскетболна лига. „Студентите” най-накрая изиграха мача, който всички очакваха. Те надиграха съперника си категорично с резултат 93-69 и така показаха, че могат да печелят безпроблемни победи на българските терени. „Моряците” пък нямаше как да противодействат на класния съперник, въпреки опитите си да бъдат възможно най-близо до шампиона. Лукойл е с пълен актив от 4 победи, а варненци са с два успеха и две поражения до момента.

Мачът бе равностоен през първите 7 минути, когато отборите бяха равни при резултат 14-14. Тогава обаче домакините записаха серия от 9-0 за три минути и така водеха с 23-14 след първата част. След нова смазваща серия през втората десетка, този път от 11-0, Лукойл Академик поведе с цели 20 точки и реши мача още преди почивката.

След подновяването на играта баскетболистите на Йовица Арсич продължиха да увеличават преднината си, като в един момент тя стана 30 точки, а 10 минути преди края бе 25. През последната четвърт разликата се запази, а отборите просто доиграваха срещата, тъй като всичко отдавна бе ясно. До края не се случи нищо неочаквано и така шампионите продължават да са непобедени.

Лукойл Академик доминира над съперника си под коша, където овладя 41 борби срещу 27 за съперника. Тимът бе по-добър от съперника и в стрелбата, а от тройката варненци претърпяха истински провал – 2 успешни от 15 опита за 13% успеваемост.  Съотношението асистенции-грешки също бе категорично в полза на „студентите”, които имаха 20-10 срещу 11 асистенции и 13 технически грешки за Черно море.

Всички баскетболисти, които влязоха в игра за победителите, вкараха най-малко 5 точки, а участие в мача не взе единствено Крис Минков. Най-резултатен с 14 точки бе Брандън Хийт, а по 9 добавиха Божо Аврамов, Тодор Стойков и Андре Оуенс.

За варненци с 12 точки и 7 борби завърши Симеон Илиев. С по 11 точки се включиха Александър Янев и Милчо Борисов, а с по 10 – Николай Колев и Васил Кьосев.

В следващия кръг Лукойл Академик ще бъде гост на Ямбол, а Евроинс Черно море ще посрещне Балкан във Варна.

Източник: bgbasket.com

Ключови думи: Лукойл Академик