Лукойл Академик не прости на юношите на Черно море

29 Октомври 2017, 09:26
(0) (0)
Прочетена: 1459 8

Лукойл Академик не показа никакви колебания или милост към Черно море Тича и се наложи със 131-68 над тийнейджърите, водени от Дарин Великов.

Младият състав на варненци даде всичко от себе си и в първите 15 минути се държеше на ниво, но след това Академик продължи да вдига оборотите и не спря дори при разгромния резултат в третата част.

Единственият играч с опит в състава на Черно море Веселин Георгиев не се появи в игра, след като получи удар в лицето на една от последните тренировки и бе спестен от Дарин Великов.

"Бебетата" на Черно море започнаха впечатляващо и водеха в първите минути в Правец. Въпреки че класата на Лукойл бързо позволи нещата да влязат в тяхна посока, варненци продължиха да се държат на ниво. След първата четвърт изоставането им бе 8 точки и разликата се запази малка до средата на втората част, след силните изяви на Венелин Христов и 16-годишният Михаил Молдов. Гостите бяха без кош от игра в заключителните близо пет минути от първото полувреме, в които Лукойл наниза пет тройки и още няколко коша, за да се откъсне със 60-38 на почивката.

Изумително или не, и през второто полувреме Шарон Друкер остави чужденците си на терена, а разликата стигна и мина 40 точки преди края на третата част. Последният период не промени нещата, като авансът на Лукойл доближи и 50 точки, преди Друкер най-после да пусне в игра единствения юноша в своя състав Красимир Димитров на терена, за финалните 6 минути.

Юношата на Черно море Николай Стоянов завърши с 26 точки в 23 минути за Лукойл Академик, а всички 12 баскетболисти на шампионите се разписаха в коша на съперника.

За Черно море Венелин Христов вкара 20, Кристиян Кръстев - 19, а Михаил Молдов - 14.