Лукойл Академик отказа Бенфика с две силни серии

15 Декември 2016, 11:01
(0) (0)
Прочетена: 1324 2

Лукойл Академик започна успешно втората фаза на Купата на ФИБА Европа. Шампионите посрещнаха португалския Бенфика в първа среща и триумфираха след 84-72. Две силни серии се оказа решаващи за крайния изход на двубоя, като те дойдоха в края на първото полувреме и средата на третата четвърт, след което гостите не можаха да се върнат. Следващата седмица Лукойл ще гостува на Енисей Красноярск.

Първите 18 минути от мача бяха сравнително равностойни и с размяна на водачеството, като в не малки периоди гостите имаха аванс. В последните две минути преди почивката обаче Лукойл направи страхотна серия от 11-0 и така поведе със 7 точки. Домакините поддържаха преднината си след паузата, а в един момент те нанизаха 13 точки поред. Така разликата стигна до 19 точки, а въпреки доброто начало на последната част от Бенфика, водачеството на шампионите така и не бе застрашено.

Голямото предимство на домакините бе стрелбата от тройката. Играчите на Лукойл успяха в 11 от 32 опита, докато тези на Бенфика само в 3 от 22.

Най-силният си мач от началото на сезона изигра Филип Виденов, който завърши с 18 точки, 8 борби и 6 асистенции. Добре се включи Саша Загорац с 15 точки, а 11 имаше Христо Захариев.

За гостите Деймиън Холис наниза 23 точки.

Източник: BGbasket.com