Лукойл Академик отново в групите на EuroCup

5 Октомври 2011, 22:07
(0) (0)
Прочетена: 1888 0

Българският шампион Лукойл Академик си осигури място в груповата фаза на втория по сила турнир в Европа - EuroCup, след като тази вечер се наложи при визитата си на чешкия Простейов с 87:77 в мача реванш от квалификационния кръг. Най-резултатен за българския състав беше Андре Оуенс със 17 точки, а Ламонт Мак и Брендън Хийт се отличиха съответно с по 15 и 13.

За чехите Арвидас Ейтитавичус наниза 14 точки, а Бертан Гадри и Матей Венда добавиха по 11.

"Студентите" спечелиха с 19:16 точки първите десет минути, но във втората четвърт допуснаха много грешки при организацията на ататките си и това позволи на домакините да обърнат резултата в своя полза - 39:38 на почивката.

Третата част обаче бе изцяло за нашите момчета, които губеха с 47:49, но след това направиха серия от 15:4 и след 30 минути игра българския шампион водеше с 66:53.

Последната част отново започна силно за домакините, които нанизаха седем поредни точки и намалиха изоставането си до 69:75. Йовица Арсич реагира мигновено и взе прекъсване, а след подновяването на играта и до края на срещата възпитаниците му затегнаха защитата и спокойно дочакаха последния съдийски сигнал, който прозвуча при 87:77 в полза на Лукойл Академик.

Източник: sportal.bg