Лукойл Академик оцеля трудно в дербито на върха (галерия)

26 Ноември 2016, 20:37
(0) (0)
Прочетена: 1752 15

Лукойл Академик записа трудна победа над Берое в дербито от върха на класирането в НБЛ. Като домакини в Правец шампионите изоставаха през голяма част от мача, но след стабилни последни минути се наложиха с резултат 82-72. Така те остават еднолично начело на временното класиране с 6 победи и загуба. Берое, чиято серия от три поредни победи бе прекъсната, дели второто място с Рилски спортист с 4 победи и 2 загуби. В следващия кръг „студентите” гостуват на Рилски спортист в поредно дерби, а Берое посреща Академик Бултекс 99.

Лукойл Академик започна много уверено в началото и бързо поведе с 12-2. Берое обаче бързо се върна и след 10-4 намали изоставането си. След две поредни тройки в края на частта старозагорци бяха наравно със съперника си след една част – 24-24. Берое имаше минимална преднина през повечето време от изключително равностойна втора четвърт, след която водеше с 46-45.

Играта кош за кош с изравнявания и обрати продължи и след почивката, а след третата четвърт Берое отново съумя да излезе напред в резултата за 64-61. Лукойл Академик започна със 7 поредни точки в последната десетка и обърна резултата. Пет минути преди края разликата беше точка – 73-72 в полза на Лукойл, а до края на срещата Берое не отбеляза нито точка повече за сметка на 10 на домакините.

Лукойл Академик спечели категорично борбата – 46-33. Тимът вкара цели 20 от 21 опита от наказателната линия и имаше по-добра успеваемост за две точки, въпреки че Берое наниза 11 тройки при успеваемост 30%.

Максим Корниенко записа дабъл дабъл от 20 точки и 16 борби за победителите. Дани Гибсън пък беше най-резултатен с 21 точки и 6 асистенции. С 11 точки завърши Христо Захариев.

Шейн Гибсън наниза 17 точки (5 тройки) за Берое и овладя 8 борби. 16 плюс 7 добави Арън Джоунс, а с 11 точки, 6 борби и 5 асистенции се включи Пламен Алексиев.