Лукойл Академик победи Балкан след силно второ полувреме (снимки)

14 Януари 2012, 19:57
(0) (0)
Прочетена: 3005 5

Шампионите от Лукойл Академик продължават без загуба в Националната Баскетболна Лига, след като в мача си от XIV кръг се наложиха при гостуването си на Балкан (Ботевград) с 88:59. Брендън Хийт и Тодор Стойков вкараха по 16 точки за успеха на „студентите”, а Бруно Шундов и Андре Оуенс добавиха съответно по 13 и 11.
Димитър Маринчешки отбеляза 17 точки за ботевградчани, а Драгомир Мароевич и Станимир Маринов завършиха с по 13.
Двубоят започна равностойно, но в края на първата четвърт ботевградчани демонстрираха по-висока концентрация в завършването на атаките си и успяха да поведат – 23:19. Домакините стояха по-добре на терена и през по-голямата част от вторите десет минути, като успяха да увеличат аванса си на 10 точки, но след това „студентите” се активизираха и благодарение най-вече на Стояновски, успяха да обърнат резултата в своя полза – 44:39.
След почивката гостите успяха да стигнат до аванс от 8-10 точки, който се запази до края на третата четвърт – 60:52, а в заключителните десет минути Тодор Стойков и компания не срещнаха сериозна съпротива от съперника, закономерно увеличиха преднината си и се поздравиха с победата.

Източник: sportal.bg