Лукойл Академик разби Ямбол в първия плейофен мач

27 Април 2017, 19:42
(0) (0)
Правец - Новини
Прочетена: 903 8

Първият плейофен мач за сезон 2016/2017 завърши с разгромна победа за шампиона Лукойл Академик над Ямбол с резултат 109-71. Като домакини в спортния комплекс в Правец баскетболистите на Тони Дечев взеха контрола над мача отрано и през цялата му продължителност увеличаваха аванса си. Така те са на победа от класиране на полуфинал. Вторият мач е в събота в зала „Диана” в Ямбол.

Още през първата десетка Лукойл Академик вкара 30 точки и натрупа двуцифрена преднина. Отборът увеличи разликата до 17 точки на почивката, а през третата част я удвои. През последните 10 минути разликата скочи над 40 точки, а мачът приключи за около 80 минути.

Лукойл Академик имаше предимство във всички най-важни статистически показатели. Впечатление обаче правят 36 асистенции срещу 14 на Ямбол, както и че повече от половината точки на победителите бяха вкарани от резервни състезатели – 55.

Шестима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив. Най-резултатен с 15 точки бе Павлин Иванов, а по 14 добавиха Антъни Бийн, Димитър Димитров и Денис Агре.

За Ямбол с 18 точки и 6 борби завърши Стоян Петков, 13 точки вкара Евгени Иванов, а 11 – Венцислав Петков.