Лукойл Академик с драматична загуба в Пловдив

17 Декември 2016, 21:49
(0) (0)
Прочетена: 1407 4

Академик Бултекс 99 постигна най-значимата си победа, след като влезе в НБЛ през миналия сезон. Пловдивчани надиграха не кой да е, а шампиона Лукойл Академик след драматичното 74-72. Това е второ поражение за шампионите, след това в Плевен преди месец. Лукойл игра по-добре в началото, но от втората част нататък пловдивчани бяха не само равностойни, но в някои моменти и по-добри. В крайна сметка те направиха добра серия в последната част и въпреки че имаха цели 5 технически нарушения в мача, в решителните моменти удържаха съперника. Лукойл остава първи с баланс 7-2, докато Берое и Академик делят второто място с 6-3. В следващия кръг пловдивчани почиват, докато шампионите са домакин на Балкан.

Шампионите тръгнаха по-добре и започнаха с 8-2 и 10-4. След това те водеха в резултата, като пловдивчани се доближиха, но след това Лукойл Академик отново дръпна и направи разликата 12 след десет минути. Домакините обаче стартираха добре втория период и след 12-4 се върнаха в мача. Лукойл продължи да води, но на почивката преднината бе едва 2 точки и мачът бе отворен. През цялата трета част двата тима разменяха точки и водачество и съвсем нормално след края й разликата остана 2 точки, но този път в полза на домакините от Пловдив.

Домакините водеха и в началото на последната четвърт, а страхотна серия от 10-0 им увеличи преднината до 11 точки малко повече от пет минути преди края. Гостите обаче реагираха бързо и намалиха пасива си до 2, но Оскар Белфийлд вкара при две минути до края. След грешка на Корниенко последва кош и за Васко Александров, но в последните секунди Лукойл се доближи на само точка. След това Шакир Смит бе фаулиран и отбеляза само един наказателен, което даде нов шанс на шампионите, който обаче не бе оползтворен.

Силен мач за победителите изигра Оскар Белфийлд, който завърши с 21 точки и 9 асистенции. На много добро ниво се представи и Джордан Семпъл с 19 точки, 16 борби и 4 асисенции, а Шакир Смит се включи с 15 точки.

За гостите, които направиха цели 19 грешки, най-резултатен бе Филип Виденов с 21 точки. Павлин Иванов се отчете с 12, докато 10 вкара Дани Гибсън.