Лукойл Академик с тежка загуба в Испания

6 Декември 2011, 21:58
(0) (0)
Прочетена: 1832 0

Второ поредно поражение в група D на Еврокъп записа българският шампион Лукойл Академик. След като преди седмица нашите паднаха у дома от Валенсия, този път испанците ги разгромиха в своята зала с 83-59. Много силна трета част на домакините изигра роля за успеха, като само в нея разликата бе 19 точки. Така испанците вече са с 3 победи и 1 загуба в групата, а Лукойл Академик е с 2-2. Следващата седмица българите приемат Остенде у дома, а за да се класират напред нашите ще трябва да спечелят и двете си оставащи срещи.

Срещата започна отлично за българите, които вкараха първите точки. Играчите на Лукойл Академик отбелязаха 7 точки поред и поведоха. Много бързо обаче домакините се съвзеха и направиха много силна серия. След 16-2 за Валенсия тимът взе преднина и запази разликата до края на първата част за 18-11.

Втората четвърт не бе особено резултатна, като двата тима не предлагаха атрактивна игра. Лукойл Академик пропусна няколко шанса да свали изоставането си и Валенсия поддържаше своята преднина. Тя стигна и до 10 точки, но Тодор Стойков вкара тройка и намали на 31-24 за испанците след 20 минути.

Валенсия продължаваше да води и след почивката, като испанците връщаха всеки кош, който Лукойл отбелязваше. Малко след средата на третата част обаче домакините нанизаха три поредни тройки и разликата скочи до 17 точки при 48-34. Серията на домакините свърши с кош на Ламонт Мак, но за кратко, тъй като испанците вкараха 11 поредни точки и преднината им стана изключително голяма за 62-36 след три части.

В последната четвърт Лукойл успя да намали изоставането си под 20 точки в един момент, но към края испанците, които въпреки че играха без няколко основни единици, не намалиха темпото и пак увеличиха. Те отново качиха преднината си над 20 и така и завърши срещата.

Бруно Шундов бе най-резултатен за българския отбор със своите 17 точки, като хвана и 7 борби. Ламонт Мак добави 10 точки, а 9 пък вкара Андре Оуенс.

Домакините използваха 9 играчи в срещата, като записаният в състава за мача Ник Кейнър-Медли не влезна за нито една минута. Всичките състезатели на Валенсия отбелязаха поне кош, а пет от тях имаха двуцифрен точков актив. Отличи се Тиаго Сплитер, който завърши с 18 точки и 7 борби.