Лукойл Академик се измъчи в Плевен, но започна сезона с победа

15 Октомври 2011, 20:00
(0) (0)
Прочетена: 1950 0

Шампионите от Лукойл Академик очаквано стартираха шампионата в НБЛ с победа над Спартак (Плевен) с 81:74, но „студентите” трябваше сериозно да се потрудят, за да си гарантират успеха. Най-резултатен за възпитаниците на Йовица Арсич беше Брендън Хийт с 19 точки, Тодор Стойков и Ламонт Мак приключиха с по 14, а Павел Маринов се отличи с 13 точки.

Илия Станков отново влезе в ролята си на лидер на плевенчани и завърши с 28 точки и 9 борби, а завърналият се в родния си отбор Станислав Славейков се отчете с „дабъл-дабъл” – 18 точки и 11 борби.

Гостите от Правец откриха резултата след две точки на Бруно Шундов, но до края на първата четвърт баскетболистите на Спартак демонстрираха много по-голямо желание за игра в защита и нападение и след първите десет минути домакините имаха аванс от 11 точки – 23:12.

През втората четвърт „студентите” се хвърлиха да обръщат развоя на срещата в своя полза, но поредица от грешки и неточни стрелби не им позволи да се доближат до съперника си и пет минути преди почивката разликата продължаваше да бъде десет точки. В оставащото време единственото индивидуалните качества на Маринов, Банев и Веселинов позволиха на Лукойл да намали изоставането си – 31:38.

В началото на третата четвърт Славейков наниза тройка, но след това шампионите най-после загатнаха за възможностите си и съумяха да поведат в резултата – 54:49, но в последните 60 секунди на частта Софрониев и отново Славейков бяха точни за домакините и разликата пак беше само две точки – 54:56.

Заключителните десет минути отново бяха много оспорвани, а Славейков и Станков продължаваха да тормозят съперника с точни стрелби от средно и далечно разстояние, което върна лидерството на Спартал – 66:63. В последните четири минути на мача Брендън Хийт се разигра и благодарение на него, както и на точни стрелби на Стойков и Мак, Лукойл Академик успя да вземе своето в Плевен – 81:74.

Източник: sportal.bg