Лукойл Академик се справи с Донар и излезе втори

5 Януари 2017, 07:12
(0) (0)
Прочетена: 1737 11

Българският шампион Лукойл Академик записа втора победа в група Р от втората фаза на турнира ФИБА Къп и излезе на второ място във временното класиране. Това стана след домакинска победа срещу холандския Донар Гронинген с резултат 88-62 в зала „Универсиада”. До момента „студентите” са с актив 2-1, а днешният му съперник – с 1-2. Лидер в групата е Енисей Красноярск с 3-0, а след днешния мач Лукойл запази шансове за класиране напред. В следващия кръг българският отбор гостува на португалския Бенфика в търсене на нова победа.

Гостите започнаха мача със серия от 9-2, но Лукойл бързо отвърна със същата и изравни за 11-11. След смени на водачеството домакините най-накрая успяха да поведат за 4 точки аванс след една част – 28-24. В началото на втория период разликата стана двуцифрена след много силни минути на Филип Виденов. Домакините останаха начело до почивката, когато резултатът беше 45-37.

Веднага след почивката гостите намалиха разликата до 6 точки, но Лукойл Академик бързо я направи двуцифрена и контролираше играта до края на третия период, когато водеше с 15 при 64-49. Домакините продължиха доминацията си, а в средата на последната десетка поведоха и с 20 точки, с което сложиха категоричен край на спора и спокойно доиграха оставащото време.

Лукойл Академик имаше по-високи проценти за стрелба – 45% срещу 22% за две точки и 58% срещу 51% за две. Тимът предизвика 22 грешки на съперника си, докато извърши само 12, и отне 13 топки срещу 5.

Павлин Иванов наниза 20 точки за успеха на отбора си, 17 и 8 борби добави Максим Корниенко, а с по 14 точки се включиха Дани Гибсън и Христо Захариев.

За Донар Чейс Фийлър записа 26 точки и 6 борби, а 12 точки отбеляза Ланс Джетър.