Лукойл Академик вдигна темпото и отказа Ямбол за няколко минути

12 Ноември 2016, 20:37
(0) (0)
Прочетена: 1690 8

Лукойл Академик записа пета поредна победа от началото на сезона в НБЛ. Този път успехът за шампионите дойде при домакинството на Ямбол, което бе спечелено с категоричното 91-69. Гостите се държаха много добре през първото полувреме и бяха равностойни на съперника, а на моменти дори и по-добри. След почивката обаче домакините вдигнаха оборотите и само за няколко минути отказаха съперника. С този резултат шампионите остават единствени без загуба до момента, докато ямболии са с баланс 2-2 и заемат пето място. Следващата седмица Лукойл Академик ще гостува на Спартак Плевен, докато Ямбол приема Академик Бултекс 99.

Ямбол започна мача на ниво и с добри изяви в атака успя да дръпне с 8 точки. В последните три минути на първата част обаче Лукойл заздрави защитата, направи серия от 11-2 и излезе напред. Мачът вървеше равностойно и през втората част, като в един момент домакините се откъснаха с 8 точки след серия от толкова поред. Ямбол понамали, но все пак след 20 минути игра Лукойл водеше с 5. Интригата в мача приключи в третата част, когато шампионите вдигнаха оборотите. Малко след началото й те направиха серия от 14-0 и поведоха с 18 точки разлика, след което срещата се доиграваше. С две ефектни забивки в тази трета четвърт се отличи Павлин Иванов, а пък Христо Захариев завърши успешно няколко бързи атаки на своите, с които преднината нарастна.

Христо Захариев стана най-резултатен за победата с 20 точки, а добави и 5 борби. Добре се включи и Павлин Иванов с 15 и 5, а Саша Загорац добави 13 точки.

За гостите с дабъл-дабъл завърши Николай Върбанов след 22 точки и 10 борби, а Венцислав Петков се включи с 12 точки.

Източник: BGbasket.com