Лукойл Академик загря за Тони Паркър с разгром

19 Ноември 2011, 19:38
(0) (0)
Прочетена: 1834 0

Лукойл Академик загря за мача си от Еврокъп във вторник срещу ASVEL Вильорбан с разгромна победа. В своята зала в Правец шампионите нямаха абсолютно никакви проблеми и разбиха Черноморец с 93-59. Домакините поведоха от самото начало и до края не срещнаха трудности.

Шампионите вкараха първите 7 точки в мача и дръпнаха напред. Още в четвъртата минута разликата вече бе двуцифрена, а след десет резултатът бе 30-13. През втората четвърт нападението на домакините продължи да не среща особени трудности срещу противниковата защита и преднината растеше. След 20 минути Лукойл водеше с 57-28 и вече се виждаше сигурен победител.

След паузата на терена не се случи нищо интересно, като домакините поддържаха разликата. През вторите 20 минути шампионите доиграха спокойно срещата и вече могат да започнат да мислят за сблъсъка с Тони Паркър и компания.

Македонският национал Дамян Стояновски бе най-резултатен за победителите с 18 точки. Добре се включи българският национал Божидар Аврамов, който се отчете с 15 точки и 5 асистенции, а 13 точки пък вкара Бруно Шундов.

За гостите с дабъл дабъл завърши Кирил Павловски след 21 точки и 11 борби, а с 18 точки приключи Деян Дунович.