Лукойл Академик записа трудна и важна победа като гост на Берое

28 Януари 2017, 20:57
(0) (0)
Прочетена: 1616 21

Лукойл Академик записа трудна и важна победа като гост на Берое с 87-80 в мач от 16-ия кръг на НБЛ. Отборите изиграха интересен и зрелищен мач в зала „Общинска”, а Берое за втори път беше на косъм от победа над шампиона, след като загуби първия мач в Правец в самия край. След днешната си шеста поредна победа „студентите” продължават да са едноличен лидер в класирането с 13 победи и 2 загуби, а старозагорци са трети с 9-5, като това беше втора поредна загуба за тях. В следващия кръг Лукойл Академик посреща Рилски спортист, а Берое гостува на Академик Бултекс 99 в битката за второто място.

Отборите започнаха мача изключително равностойно и още в началото показаха, че мачът ще бъде дерби. След няколко смени на водачеството и изравнявания се стигна до 2 точки преднина в полза на шампиона – 19-17. Лукойл Академик остана напред в резултата през цялата втора част, като успя да увеличи разликата си малко и на почивката водеше с 42-34.

През третата четвърт за първи път в мача разликата стана двуцифрена, но Берое продължи да се бори и остана в мача след 30 минути игра, изоставайки с 6 точки – 57-63. Серия от 9-2 в полза на домакините в началото на последния период стопи разликата само до 2 точки, а малко след това, с тройка на Тихомир Желев, Берое поведе със 76-75. Лукойл си върна водачеството и остана напред докато мачът навлезе в последната минута при 82-78. Арън Джоунс бе фаулиран и намали разликата на 2 точки при оставащи 54 секунди. В следващата атака Максим Корниенко наниза далечна тройка, с която направи разликата 5 точки и на практика реши мача. Последва грешка на Берое в ответната атака и отборът загуби шанс за обрат.

Отборите завършиха с доста близки статистически показатели, като слабото място на Берое в мача беше стрелбата от наказателната линия – едва 11/21 срещу 10/13 на Лукойл Академик.

Четирима титуляри на победителите завършиха с двуцифрен актив. 25 точки наниза капитанът Филип Виденов, 15 точки и 10 борби записа Максим Корниенко, а 14 вкара Христо Захариев. Стив Зак хвана цели 15 борби и добави 12 точки.

За Берое Арън Джоунс бе над всички с 20 точки и 16 борби, 12 отбеляза Тихомир Желев, а 11 – Брандис Рейли-Рос.