Лукойл Академик завърши годината с успех

29 Декември 2016, 20:10
(0) (0)
Прочетена: 1573 8

Шампионите гостуваха на Черно море Тича във Варна и, макар да не бяха много убедителни, спечелиха с 86-75. Домакините дадоха сериозен отбор на по-класния си съперник и се бориха здраво, но Лукойл дръпна в третата четвърт и след това удържа. С този резултат шампионите остават първи с баланс 9-2, докато варненци са седми с 4-7. В първия кръг от новата година Лукойл Академик ще посрещне Левски 2014.

След равностойно начало Черно море взе аванс в края на първата част, след което го поддържаше и във втората. С добро включване на Филип Виденов обаче шампионите обърнаха резултата със серия от 12-0 и поведоха на почивката. В първите шест минути на третата част играта отново бе равностойна, но при 47-47 Лукойл Академик направи серия от 8-0 и дръпна. От този момент нататък домакините правеха опити да изравнят отново, но това така и не им бе позволено и гостите спечелиха.

С дабъл-дабъл за успеха завърши Максим Корниенко, който приключи с 18 точки и 11 борби. По 12 точки пък добавиха Филип Виденов и Дани Гибсън.

За домакините силно игра Станислав Цонков с 20 точки, 7 борби и 3 асистенции. Филип Дедиер се отчете със 17 точки и 9 борби, а Никола Джурич вкара 14 точки.