Лукойл с трета загуба във ФИБА Къп

15 Ноември 2017, 20:10
(1) (0)
Прочетена: 1667 6

Лукойл Академик записа трета загуба в груповата фаза на турнира ФИБА Къп. Баскетболистите на Шарон Друкер отстъпиха на Истанбул Буюкшехир със 76-80 в среща, изиграна в „Арена Ботевград“. Гостите водеха през повечето време, но до последно българският шампион имаше шанс да спечели.

След този двубой отборът от Правец е с баланс 2-3, докато турският тим - с 4-1. В последния кръг от надпреварата Лукойл Академик гостува на Клуж, докато на Истанбул Буюкшехир предстои визита на Динамо Тбилиси.

Шансовете на Лукойл Академик да продължи напред в турнира обаче вече са минимални. Ако по-късно тази вечер Клуж спечели у дома срещу Динамо Тбилиси, българският тим със сигурност отпада от надпреварата. При поражение на Клуж, което е малко вероятно, Лукойл ще трябва да победи румънския тим в последния кръг с над 15 точки.

Началото на мача бе много равностойно с честа смяна на водачеството. В края на частта гостите поведоха с шест точки, но след десет минути игра Лукойл изоставаше с 23-26. Интригата се запази и през втория период, като нито един от двата тима не успя да се откъсне напред с по-сериозна разлика. Гостите взеха леко предимство в заключителните минути на първото полувреме и на почивката се оттеглиха със седем точки аванс.

Истанбул Буюкшехир поддържаше преднината си и след почивката, като преди решителния период баскетболистите на Шарон Друкер изоставаха с 57-63. Домакините не се отказаха да търсят обрат и през последната част. Две минути и половина преди сирената усилията им дадоха резултат. Те успяха да изравнят за 74-74 след тройка на Божидар Аврамов, а след това и поведоха. Гостите обаче отново си върнаха водачеството и до края удържаха преднината си.

Най-резултатен за Лукойл бе Божидар Аварамов със 17 точки. По 14 имат Далтън Пепър и Кийт Клантън.

За Истанбул Бюукшехир 21 точки отбеляза Майкъл Томпсън, 18 добави Иван Бува, Мерт Чевик вкара 13, а с 12 е Ерик Бъкнър.

Източник: BGbasket.com