Лукойл загуби срещата си срещу Клуж /Румъния/

2 Ноември 2017, 10:09
(2) (0)
Прочетена: 1594 5

Срещата на Лукойл Академик с шампиона и носител на Суперкупата на Румъния Клуж се проведе вчера на 1 ноември /сряда/ от 18:30 часа в зала "Универсиада". Българският баскетболен шампион Лукойл допусна втора загуба в Купата на ФИБА след резултата 73-88 срещу Клуж.

Отборът на „студентите“ показа добра игра до последната четвърт, която започна със слаба игра и остави победата за съперника. Антъни Рафа отбеляза 13 точки, а Божидар Аврамов и Далтън Пепър вкараха по 11. Аврамов записа и 9 асистенции. Гостите превъзхождаха Академик във всички компоненти, като изпълниха почти 20 наказателни удара повече. За Клуж бившият играч на Лукойл Желко Шакич завърши с 19 точки, а Ласан Крома бе най-резултатен с 23.
Последната част от мача румънците доминираха и постигнаха серия от 17- 2. Така още в средата на последната част Лукойл загуби своите шансове за обрат в играта.

Отборът на Шарон Дукер вече е с две поредни поражения и въпреки успешното начало на груповата фаза са на трето място.
Следващият мач на Лукойл Академик е на 8 ноември като гости на "Динамо" (Тбилиси).