16 Октомври 2011, 23:44
(0) (0)
Свят - Спорт
Прочетена: 2400 0

Ливърпул и Манчестър Юнайтед не успяха да се победят на стадион "Анфийлд" и направиха 1:1 в поредното издание на голямото дерби на английския футбол.

"Червените дяволи" бяха в този мач от 8-ия кръг на Висшата лига без своя български нападател Димитър Бербатов, който бе оставен извън групата от своя мениджър сър Алекс Фъргюсън. Двата тима имаха шансове за гол и през първото полувреме, но в крайна сметка почивката дойде при резултат 0:0.

Стивън Джерард, който започна титуляр за своя тим за първи път от седем месеца насам, успя да открие резултата в 68-та минута. Чарли Адам си спечели пряк свободен удар пред наказателното поле на гостите, след намеса на Рио Фърдинанд, а майсторът на фаулове Джерард не остави никакъв шанс на Давид Де Хеа за 1:0.

В 81-та минута, Дани Уелбек центрира от корнер на близката греда и Хавиер Ернандес, който влезе като резерва, успя да изравни с глава и да оформи крайното 1:1 в 193-то дерби между двата тима, предаде БГНЕС.

Източник: dir.bg