Събота, 20 Април 2024, 05:32

Михаела Гаврилова спечели два златни медала от Държавния шампионат по лека атлетика

8 Юли 2019, 21:44
(1) (1)
Прочетена: 1811 3

На 6-ти и 7-ми юли в София се проведе Държавен шампионат по лека атлетика за момичета и момчета до 16 години. Михаела Гаврилова от Балкан- Ботевград с треньор Иво Христов, успя да завоюва два златни медала. Дисциплините в които тя се състезава са 1500 метра и 800 метра гладко бягане.

Талантливата Михаела пробяга разстоянието от 1500 метра за време 4,59,62. В бягането на 800 метра, девойката финишира с време 2,25,32.

Преди две седмици в Държавен шампионат за момичета и момчета до 18 години Михаела пробяга 800 метра за 2,23 и се нареди на второ място. На дисциплината 1500 метра финишира четвърта.

Михаела тренира в Балкан от две години и за това време е успяла да завоюва 3 златни и 2 сребърни медала, както и няколко четвърти места.

„Михаела притежава много талант и тренира сериозно. Работим много и постигаме добри резултати.”- с гордост заяви Иво Христов- треньорът на шампионката.

Иво Христов води тренировки на група от около 30 деца и юноши. Сред възпитаниците му е Николай Начев, който миналата година успя да се класира на второ място в дисциплина 800 метра, но тази година контузия попречи на подготовката му.

Треньорът много се гордее и с най-малките представители на школата му. Той сподели, че вижда много талант и потенциал в децата. Най-малките имат право да участват само в многобой и до сега се представят много добре, като успяват да се наредят в предни позиции в класирането.