Милен Василев - Туфо с първи гол за Левски - (видео)

21 Март 2013, 17:03
(0) (0)
Прочетена: 4181 1

Отборът на Левски разпиля с 4:0 Славия като гост в контрола между двата тима в квартал “Овча купел”. Головете за “сините” отбелязаха Базил де Карвальо (36-д), Михелич (38), Милен Василев (40) и Ромен Ели (50). Преди първия гол "белите" удариха две греди чрез Антонов и Желев.

Подалият оставка преди няколко дни, но след това останал на поста си Илиан Илиев, заложи на четирима от пристигналите през зимата шест нови играчи. Това са Михаил Иванов, Пламен Димов, Милен Василев, Рене Михелич, докато Стефан Велев и Гари Родригес са на пейката.

Още в 10-ата минута след грешка на Пламен Димов, Мирослав Антонов се пребори с него и от малък ъгъл нацели гредата на Иванов. Последваха два поредни пропуска на Здравко Лазаров - първо с глава, след което отново след грешка на Димов сам срещу Иванов под ъгъл стреля над горната греда в 19-ата минута. Живко Желев в 21-ата пък с крак удари отново гредата на "сините", засичайки центриране от фаул.

Словенецет Михелич бе близо до първи гол със синята фланелка в 32-ата минута. При следващата атака на гостите Йорданов се отскубна по дясното крило, а Димо Атанасов го фаулира в наказателното поле. Реферът Николай Йорданов посочи правилно бялата точка, а зад топката застана Карвальо и откри. Интересното е, че съдията премери лично 11 метра от голлинията, тъй като очертанията не бяха много добри.

120 секунди по-късно Милен Василев центрира отляво, Деян Вълков изби, но в краката на Михелич, който отбеляза първия си гол за клуба на празна врата.

Минута и половина по-късно още едно от новите попълнения - Милен Василев, записа името си сред голмайсторите, като с красив удар от 20 метра, който рикошира в горната греда направи резултата 3:0 за Левски. До края на полувремето и Роман Прохазка можеше да се разпише, но стреля лошо в аут след двойно подаване с Василев.

На полувремето Радослав Василев и Галин Иванов се появиха з "белите". Стефан Велев пък влезе за "сините". Карвальо пък пропусна сам срещу Вълков, след като изтича сам 40 метра с топката преди стража да му я отне. Лазаров също можеше да намали, но отново гол падна във вратата на тима воден от Велислав Вуцов.
Това стана в 50-ата минута, когато Ромен Ели с технично изпълнение на фаул се разписа.

Контролата между "белите" и "сините" бе първа за новия спортен директор на Левски Даниел Боримиров след завръщането му в клуба във вторник. Борето изгледа цялата среща в компанията на синята легенда Божидар Искренов.

Източник: видео Sportal TV

Ключови думи: Милен Василев